کفش

شرکت اسکچرز و برنامه ها، نمایندگی ها وبازاریابی آن

شرکت اسکچرز

شرکت اسکچرز برنامه اول آن : در واقع این کفش به عنوان توزیع کننده آمریکایی برچسب بریتانیا Doc Martens انتخاب شد . اما با این حال ، گرینبرگ تصمیم گرفت تا با استفاده از آن چه از طریق LA Gear آموخته است برای طراحی و بازاریابی مارک شخصی خود استفاده کند .

در ابتدا ، تمرکز روی کفش های خیابانی شیک برای مردان جوان بود ، اما خیلی زود گرینبرگ فهمید که یک بازار کلی وجود دارد که شامل کفش زنانه و کفش مردانه و کفش بچه گانه است . اسکچرز علاوه بر اینکه به بزرگترین توزیع کننده Doc Martens تبدیل شد ، هم چنین موفق شد که لیبل های Cross Colors و Karl Kani را نیز خریداری و به بازار عرضه کند . این حرکت کفش شهری را به تصویر خرده فروشی وارد کرد .

با وجود همه این موفقیت ها ، گرینبرگ و شرکت فرصت مالی را برای توسعه برند خود مناسب دیدند . در سال ۱۹۹۳ ، او تصمیم گرفت منابع خود را ، هم از نظر مالی و هم خلاقیت ها ، جمع کند و روی توسعه این کفش تمرکز کند .

نمایندگی اسکچرز در کشورهای دیگر

در سال ۱۹۹۷ ، تنها چهار سال از تولید اولین کفش خود ، اسکچرز به اندازه کافی خوب کار کرد تا شرکت خود را به بازار های خارج از کشور هم توسعه دهد . آن ها شروع به فروش کفش در اروپای شرقی و آسیای جنوب شرقی کردند ، جایی که کفش های آن ها تولید می شد . این شرکت با توجه به جدید ترین روند های موجود ، به راحتی در بازار بین المللی در بین جوانان فروخته می شد . تا سال ۱۹۹۸ ، این بازار پانزده درصد از کل فروش شرکت را به خود اختصاص داده بود .

حساب و فروشگاه اسکچرز

تا سال ۱۹۹۸ این شرکت ، بیش از سی فروشگاه خود را افتتاح کرد ، اگرچه آن ها ترجیح می دادند به جای آن ها روی حساب های خود تمرکز کنند . در حقیقت ، اکنون شاهد تقاضا برای محصولات این شرکت هستیم که مجبور شدند فعلاً حساب های جدید را به طور کامل متوقف کنند . در عوض ، آن ها شروع به تمرکز بر روی بخش های دیگر کردند به مانند کفش زنان .

گسترش خط اسکچرز

با تمرکز روی کفش های زنانه ، این شرکت با سیاست تهاجمی گسترش یافت و صندل و چکمه هایی با پاشنه بلند را در اختیار نوجوانان شهری و زنان جوان قرار داد . علاوه بر این ، این شرکت هم چنین مشغول ساخت کفش های بچه گانه نیز شد و کل تولید کفش خود را از ششصد کفش به نهصد کفش در تنها یک سال افزایش داد . تا آوریل سال ۱۹۹۸ ، اسکچرز رقیب اصلی نایک و ریبوک بود .

حرکت تهاجمی اسکچرز

هم چنین در همان سال ، اسکچرز بزرگترین فضای را در مرکز کنگره جهانی آتلانتا به خود اختصاص داد . این شرکت ضمن قول تمرکز بر روی کفش های جدید ورزشی ، از این فضا برای نشان دادن تصویر براق و جدید خود استفاده می کرد که به نظر می رسید تحت تأثیر ورزش ، لباس شهری و هیپ هاپ قرار دارد .

اسکچرز در آن سال یک نمایش عظیم را رقم زد و دو میلیون هزینه برای مدل ها برای پوشیدن طرح های جدید ، رقصنده ها ، نمایش های سبک و صفحه نمایش های ویدیویی خود اختصاص داد . نایک آن سال حتی ظاهر خاصی نداشت و برخی احساس می کنند که دلیل این امر این بود که اسکچرز نشان داده بود که چگونه این سرمایه را کسب کرده است و این که لباس ورزشی فقط برای ورزش نیست بلکه به عنوان لباس های خیابانی نیز مشهور شده است ، چیزی که نایک لازم داشت تا هنوز بفهمد .

مبارزه خوب اسکچرز

با این حال ، به دلیل موفقیت بسیار زیاد این کفش ، آن ها با طرح ها و برچسب های copycat باید با مشکلات پیش بینی نشده روبرو می شدند . هر چه محصولات آن ها محبوب تر و برجسته تر می شدند ، کپی های بیشتری نیز وجود داشتند . اسکچرز ثابت کرد که حاضر است با طرح شکایات متعدد علیه سایر شرکت های کفش به علت کپی کردن طرح های اصلی خود ، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت نوآورانه کفش حفظ کنند و نیز حاضر است از جایگاه خود در بازار محافظت کند .

استراتژی های بازاریابی اسکچرز

این کفش با استفاده از استراتژی های بازاریابی ، با تهاجم و تأیید انواع افراد مشهور ، شروع به معروفیت کرد . بریتنی اسپیرز اولین تأییدکننده بین المللی آن ها بود . سایر اعضای تایید شده شامل کریستینا آگویلرا ، کری آندروود ، رابرت داونی جونیور ، کیم کارداشیان و غیره بودند . علاوه بر این ، اسکچرز هم چنین تأیید گلف بازان معروفی مانند بیلی آندره ، کولین مونتگومری ، بلن موزو و مت کوچار و کارا گوچر دونده و مبی کفلزیگی برنده ماراتن را نیز داشت .

اسکچرز در همه جا

این کفش در بیش از یکصد و بیست کشور فروخته می شود . در حقیقت ، کفش های این شرکت الان در هر قاره ای فروخته می شود. علاوه بر این ، مرکز توزیع در آمریکای شمالی سالانه بیش از صد میلیون جفت کفش فروش می کند که این مقدار کفش های بسیار زیادی است . این شرکت در حال حاضر بیش از سه هزار طرح اصلی برای کل خانواده ، از جمله کودکان ، زنان و آقایان دارد . علاوه بر این ، این شرکت هم چنین طیف گسترده ای از کفش بچه ها را تولید می کند که با استفاده از انواع شخصیت های انیمیشن برای دختران و پسران به بازار عرضه شده است .

چین عاشق اسکچرز است

طبق گزارشات ، چین واقعاً این کفش ها را دوست دارد . در حقیقت ، فروش در چین تقریباً دو برابر شده است و در سه ماهه چهارم تقریباً دو برابر بیشتر درآمد کسب کرده است . در این سه ماه تقریباً سه میلیون جفت کفش حمل و نقل شده و جمعاً به ده و نیم میلیون جفت رسیده است . علاوه بر این ، این شرکت دارای بیش از دو هزار نقطه فروش و هم چنین تجارت قوی الکترونیکی با رشد سه رقمی است . علاوه بر این ، این شرکت معتقد است که هنوز هم پتانسیل فروش بیشتری در سراسر چین وجود دارد تا بتواند نام تجاری دیگری را هم در آن جا ایجاد کند .

فلسفه بازاریابی جدید اسکچرز

این شرکت به شدت به قدرت تبلیغات اعتقاد دارد و از آن برای تبلیغ این ایده که برند آن ها ضروری است استفاده می کند . هیچ کس نباید بدون حداقل یک جفت اسکچرز در کمد خود زندگی کند . هدف این غول کفش این است که با تلاش مداوم برای نگه داشتن پیام جدید خود در ذهن هر خریدار و کفش روی پا های هر مصرف کننده ، تأثیر خود را بر مصرف کنندگان به حداکثر برساند . بهره‌گیری از انواع واسطه ها و استفاده از آن ها ، از طریق بازاریابی تهاجمی ، موفقیت آمیز بوده است .

اسکچرز رهبر جهانی

این شرکت ، که چندین سال پیش در یک خانه ساحلی در کالیفرنیا شروع به کار کرد ، در طی سالیان متمادی از موفقیت بسیار چشمگیری برخوردار بوده است و هم چنان به عنوان یک رهبر جهانی در صنعت کفش در حال قوت گرفتن و رشد یافتن است . سبک های آن ها شامل بیش از سه هزار سبک مختلف است که همگی با یک ذهنیت خاص در بازار طراحی شده اند و برای پوشیدن افراد از جمله آقایان ، زنان و کودکان به بازار عرضه شده اند .
واضح است که ، این کفش برندی است که نه تنها سعی می کند با روند های فعلی همگام باشد ، بلکه آن چه را که مصرف کنندگان می خواهند و نیاز به کفش دارند ، هموار می کند .

آن ها می خواهند که مشتریان از آخرین روند ها و بهترین ها در فناوری نوآورانه لذت ببرند . این شرکت طیف متنوعی از محصولات را ارائه می دهد که به طور خاص از کودکان تا بزرگسالان ، از بازی تا کار طراحی شده است . علاوه بر راحتی ، سبک و کیفیت ، این شرکت کفش های ارزان قیمت نیز ارائه می دهد ، و محصولات آن ها در سراسر جهان قابل دسترسی می باشد .

بیانیه بروز رسانی شده در ۲ فروردین ۱۳۹۹

اسکچرز همچنین با شرکت های بزرگ توزیعی در سراسر جهان قراردادهایی منعقد کرده است. تا بتواند شبکه توزیع و فروش خود را به بهترین شکل انجام دهد. از سوی دیگر نواوری در محصولات ، فروشگاه های اصناف و کانال های فروش و ارتباطی قوی در سراسر جهان. تا از طریق شبکه های توزیع گستریده ، شرکت های تابعه ، سرمایه گذاری های مشترک ، دسترسی جهانی خود به بازارهای کفش جهان بهبود بخشد. (Nasdaq)

اسکچرز واقع در ساحل منهتن طیف گسترده ای از کفش های مردان ، زنان و کودکان را عرضه می کند. کفش های اسکچرز در ایالات متحده و بیش از ۱۷۰ کشور و سرزمین در سراسر جهان در دسترس است. و بطور تخصصی در بیش از ۳۵۵۰ فروشگاه خرده فروشی متعلق به شرکت بصورت نمایندگی و شخص ثالث ارائه می شود. علاوه بر آن وب سایت های آنلاین این شرکت نیز به فعالیت گسترده می پردازد. این شرکت تجارت بین المللی خود را از طریق شبکه ای گسترده از توزیع کنندگان انجام می دهد. در این راستا تویع کنندگان جهانی ، شرکای سرمایه گذار بین المللی در آسیا ، اسرائیل ، مکزیک از یک سو. شرکت تابعه و شعبات در کانادا ، ژاپن ، هند و سراسر اروپا و آمریکای لاتین از سوی دیگر. اسکچرز در یک فضای کاملا رقابتی به سرعت در حال تغییر و پیشرفت می باشد. (Skechers.com/Press)