اخبار

رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ چیست؟

رنگ سال 2020 و 1399 چیست

از زمانی که برای اولین بار متخصصین پانتون اقدام به انتخاب رنگ سال کردند. حدود ۲۰ سال می گذرد. و امروزه معرفی رنگ سال توسط موسسه Pantone الگوی رنگ بندی در خیلی موارد قرار گرفته. از جمله سبب توسعه و تصمیم سازی بسیاری از صنف های مد و پوشاک طرح های گرافیکی ، طرح صنعتی و همچنین بسته بندی محصولات شده است.

امسال نیز به رسم ۲۰ سال گذشته ، رنگ Classic Blue را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ معرفی نموده است.

درباره موسسه تعیین رنگ Pantone

این موسسه با تحلیل رفتاری در بازار و توسعه صنعتی در جهان ، رنگی به عنوان رنگ شاخص در هر سال معرفی می کند. این موسسه با برندهای مختلف دنیا همکاری نزدیکی می کند. تا استراتژی طراحی و روانشناسی و قدرت تاثیر خود را نمایان کند. لازم به ذکر است در فرآیند تعیین نام رنگ سال از نظرسنجی مردمی و رنگ های پیشنهادی نیز استفاده می کند.

موسسه تعیین رنگ آمریکایی از سال ۲۰۰۰ به عنوان تعیین کننده غیر رسمی رنگ سال شهرت جهانی دارد. در ایران نیز چون نهادی برای معرفی رنگ سال برای مد وجود ندارد. ما مطابق با جوامع دنیا معیار موسسه پانتون را برای الگوی رنگ سال می پذیریم.

رنگ آبی کلاسیک چه رنگی است؟

رنگ آبی کلاسیک (Classic Blue) با کد رنگی ۴۰۵۲-۱۹ و با شعار حس آرامش به دنیا معرفی شده است. رنگ آبی کلاسیک در حین سادگی بسیار زیباست. رنگ آسمان در هنگام غروب است که حس آرام بخشی به انسان القا می کند.

طبق تحقیقات روانشناختی در این جهان پرآشوب این رنگ سبب آرامش روح و روان انسان می شود. و به عنوان پناهگاهی از فضای شلوغ و اضطراب بیرون است.

آبی کلاسیک که به آبی سایه ای روشن از رنگ لاجوردی است. این رنگ از منظر عاطفی و روانشناختی بیانگر آرامش و اطمینان خاطر می باشد. طبق تحقیقاتی که طی یکساله گذشت انجام شد، رنگ آبی کلاسیک در صنف های مختلفی از هنر ، زیبایی ، خودرو و سایر فناوری ها دیده شد.

و نکته آخر اینکه ناید آن را با Bleached Coral استباه گرفت. Bleached Coral که به مرجانی سفید تعبیر می شود طی پیشنهادهای قبلی به این موسسه بوده است. و رنگی بود که مرجان ها در زمان مرگ به آن رنگ بودند. لذا نباید رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ را که آبی کلاسیک می باشد با آن اشتباه بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *