کفش

راهنمای خرید بهترین کفش ورزشی برای پیاده روی

Buy The Best Walking Shoes

در حال بروز رسانی ۲۵اسفند  ۹۸ …………

 

کفش های پیاده روی در سبک های مختلفی ارائه می شوند. همه کفش های پیاده روی ضد آب یا قابلیت تنفس ندارند . متریال استفاده شده برای آنها بیشتر در قسمت کفی آنها اساسی می باشد. البته اگر فناوری های کاملتری مثل مموری فوم ، سیستم خنک ننده و ضد تعریق و غیره داشته باشد بهتر است.

Upper:

قسمت بالایی کفش پیاده روی نامیده می شود. این ناحیه از کفش پیاده روی می تواند از جیر ، چرم و در بهترین حالت ، ازالیاف پارچه ای باشد.

آنچه در این نوشتار از پارچه مشی بافت نام برده می شود. منظور هرگونه پنبه، ابریشم و پشم هستند که برای ساخت پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرند. و در خصوص رویه کفش اسکچرز نوعی خاصی از الیاف (پارچه) است که بسیار نرم می باشد. و در اسکچرز در بسیاری از محصولات خود از نوع نانو آنها استفاده می کند.

Insole:

کفی لایه ای است که مستقیما با پای شما در ارتباط بوده و زیر پای شما قرار می گیرد. از کفی تحت عنوان Foot bed نیز نام می برند. در کفش های طبی و استاندارد اغلب از فوم EVA با چگالی استاندارد بالا استفاده می شود. این عملکرد باعث می شود بالشتک هایی پای شما را در وضعیت مناسب با زمین قرار دهد.

کفی ها با توجه به نوع کفشی که انتخاب می کنید متفاوت هستند. برخی از آنها دارای بالشتک های بیشتر و برخی دارای بالشتک های کمتری می باشند.

Midsole:

لایه میانی کفش یا وسط کفش که بین قسمت خارجی و درون کفش قرار دارد. این لایه به منظور محافظت ضربه و جذب شوک عمل می کند. این لایه اغلب بصورتی طراحی و ساخته می شود. که در مدت زمان طولانی استفاده از کفش ، راحتی زیادی در هنگام استفاده و پیاده روی فراهم کند.

Outsole:

کفش های پیاده روی در قسمت بیرونی همانند سایر لایه ها دارای تنوع می باشند. اکثر آنها با ترکیبات پلاستیکی ساخته می شوند. برخی از ترکیبات که در کفش های اسکیچرز هم استفاده شده است دارای دوام و انعطاف بیشتری هستند.

برخی از کفش های پیاده روی مثل اسکچرز، از کفی ویبرام (Vibram) که ترکیبی از پلاستیک ، سیلیکون و کربن هستند ساخته می شند. این متریال در تولید لاستیک ماشین استفاده می شود.

Heel & Toe Bumpers:

ضربه گیر بودن نواحی انگشتان و پاشنه بسیار اهمیت دارد. لذا کفش های پیاده روی نیز باید دارای قابلیت ضربه گیری را داشته باشند. این امر علاوه بر محافظ پا بلکه سبب افزایش طول عمر کفش نیز می شود. لذا اگر قصد پیاده روی طولانی در طبیعت یا مسافرت طولانی دارید. این را در نظر داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *