اخبار

آلودگی ناسا به ویروس کرونا

Ames Research Center - Corona

Covid-19 به ناسا هم رسید؟

مرکز پژوهشی و تحقیقات آمس ناسا (Ames Research Center) پس از اعلام مثبت بودن آزمایش یکی از کارکنان خود به بیماری  Covid-19 دستور کار اجباری را صادر کرد. در واقع این دستور پس از اعلام آلودگی ناسا به ویروس کرونا توسط سخنگوی ناسا اعلام گردید.

این مرکز تحقیقاتی که در میدان مافِت واقع در دره سیلیکون قرار دارد. پس از تایید آزمایش یکی از کارکنان در تاریخ ۸ مارس به کرونا ، مورد محدودیت قرار گرفت. بطوری که تا اطلاع بعدی شرایط اجباری دورکاری برای کارکنان را صادر کرد.

در حال حاضر برای کنترل بیماری کرونا و عدم گسترش آن دسترسی به مرکز پژوهشی آمس به شدت محدود شده  است. پرسنل ناسا تنها در صورت ضرورت و در شرایط خاص (تایید رئیس بهداشت ، دفتر مرکزی ناسا و مطابق برنامه تعیین شده) می‌توانند وارد این مرکز شوند.

رئیس ناسا نیز در پی این بیماری ، دورکاری اجباری را ضروری دانست. او معتقد است این عملکرد شناسایی و ردیابی افرادی که به کرونا ویروس مبتلا هستند را راحت می کند.

رئیس ناسا همچنین اعلام کرد، برنامه آزمایشی دورکاری روز جمعه که در مقیاس وسیع صورت گرفت بسیار موفقیت آمیز بود. و در این خصوص مشکلی در عملکرد کلی سیستم آی تی نداشتیم.

او  اظهار کرد که “اولویت اصلی ما ، تامین سلامتی کارکنان ماست”. و علیرغم گسترش این ویروس در سطح جهانی ، با مسئولان دولتی و ایالتی همکاری لازم را می نماییم. تا سلامتی کامل همه کارکنانمان حفظ شود.

براساس گزارش Live science تاکنون۵۶۴ نفر در ایالات متحده به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیشتر آنها در ایالت‌های واشنگتن و کالیفرنیا حضور دارند. و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان ۱۱۱۳۵۴ نفر بوده و تعداد۳۸۹۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *